Nagrody i wyróżnienia


POMORZANKA to firma z tradycją, dlatego też jesteśmy doceniani i uhonorowani różnymi znaczącymi nagrodami.
 
 
W Polsce jest przeszło 4,5 mln (12,2%) osób niepełnosprawnych, a ich sytuacja na rynku pracy jest znacznie trudniejsza niż osób sprawnych. Przeważająca część pracodawców nie jest świadoma korzyści wynikających z zatrudnienia osób niepełnosprawnych, a nawet obawia się zatrudnienia pracownika z niepełnosprawnością.
 
 
 
 

LODOŁAMACZ

 
LODOŁAMACZE to ludzie, firmy, instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. LODOŁAMACZE to także konkurs organizowany przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych corocznie od 2006 roku. POMORZANKA to firma, w której przełamujemy stereotypy i uprzedzenia związane z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, gdzie stwarza się warunki na pełne uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, jednocześnie udowadniając, że człowiek niepełnosprawny może być doskonałym pracownikiem zaangażowanym w budowanie sukcesu firmy.

Kapituła etapu regionalnego konkursu LODOŁAMACZE w roku 2011 przyznała Spółdzielni Inwalidów POMORZANKA pierwsze miejsce w kategorii “Zatrudnienie chronione” za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia. Zdaniem Kapituły działalność POMORZANKI na polu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych stanowi wzór godny naśladowania.

 

Lodołamacze-certyfikat                          Lodolamacze-statuetka

 
 
 
 

 MECENAS  SPORTU

POMORZANKA włącza się również w różnego typu akcje, inicjatywy sportowe regionu Starogardzkiego m.in. współfinansowanie Biegu Kociewskiego, Biegu Szpęgawskiego organizowanych przez Urząd Miasta Starogardu Gdańskiego oraz Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej, Międzynarodowego Turnieju Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby. W roku 2009 zostaliśmy uhonorowani nagrodą “Mecenasa sportu”.

POMORZANKA MECENASEM SPORTU                Mecenas-sportu-dyplom

 
 
 
 

WIERZYCZANKA

O sukcesie POMORZANKI świadczy uzyskanie w 2004 roku nagrody Prezydenta Miasta Starogard Gdański „Wierzyczanka” w dziedzinie gospodarczej.
 

Wierzyczanka-dok-pom             Nagroda Wierzyczanka dla Pomorzanki

 
 
 
 

CERTYFIKATY  ISO

W październiku 2005 roku Spółdzielnia uzyskała dwa najważniejsze certyfikaty świadczące o wysokiej jakości naszych wyrobów, usług i obsługi kontrahentów. Są to: Certyfikat za wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania jakością ISO 9001:2000 oraz środowiskiem ISO 14001:2004.

iso9001                    iso14001

 
Certyfikat ISO 9001:2000 oznacza spełnienie Normy w zakresie produkcji pokrowców, tekstyliów domowych, konfekcji i odzieży roboczej. System ma na celu realizację wymagań klientów, jak i ciągłe doskonalenie procesów produkcyjnych, handlowych i środowiskowych. Nadrzędnym celem jest zaspokojenie potrzeb i oczekiwań klientów, utrzymanie pozycji zakładu na rynku, a jednocześnie jego dalszy rozwój.